Наш блог

Свіжий випуск міжнародного журналу "Банкір" присвячено інноваційним технологіям у банківській сфері. Компанію ВІТАЙМ ГРУП запросили дати коментар на тему "Інновації на ринку аутсорсингу: європейські тренди і вітчизняний досвід" і відповісти на такі питання:

  • аутсорсинг якої сфери ІТ є найбільш актуальним для банків зараз?
  • який Ваш прогноз?

Що з цього вийшло, читайте нижче.

Останнім часом інтерес до аутсорсингу IT-послуг сильно зріс. З одного боку причиною цьому послужила економічна криза, яка змусила «бізнес» переоцінити витрати на IT і шукати більш бюджетні і, в той же час, більш надійні варіанти підтримки IT інфраструктури. З іншого боку зростання інтересу зросло за рахунок зусиль самих гравців цього ринку. Вперше «бізнесу» стали доступні послуги компаній, які не просто банально видалять віруси з їх комп'ютерів, а підходять до підтримки IT інфраструктури клієнта комплексно і, найголовніше, можуть гарантувати якість своїх послуг. Ці дві основні складові фактично змусили консервативні в питаннях управління IT вітчизняні компанії в досить короткі терміни всерйоз розглянути західний досвід.

Один з варіантів серверного рішення для представників SMB сегменту з обмеженим ІТ-бюджетом - сервер HPE ProLiant DL80 Gen9.

Сервер HPE ProLiant DL80 Gen9 в корпусі висотою 2U відрізняється широкими можливостями масштабування системи зберігання, мережі та обчислювальної потужності, а також забезпечує високий рівень керованості. Крім базових завдань ІТ-інфраструктури, цей сервер відмінно підходить для вимогливих до ресурсів зберігання додатків (наприклад, для систем тривалого зберігання або резервування), оскільки відрізняється вигідною ціною за зберігання одного гігабайта даних.

Багато хто з вас напевно, коли шукав виконавця будь-яких послуг, задавався питанням: "чому так дорого?". Коли мова йде про IT послуги, ситуація ускладнюється, тому що самостійно оцінити скільки може коштувати та чи інша послуга, людині необізнаній вкрай складно.

Давайте спробуємо розібратися, скільки реально коштує, наприклад, обслуговування серверів і з чого ця сума складається.

Паролі — це найкращий захист від несанкціонованого доступу до вашого комп’ютера, ваших файлів, акаунтів у різноманітних онлайн-сервісах тощо. Що надійніший ваш пароль, то більш захищеним буде комп’ютер від хакерів і програм, створених зловмисниками. Переконайтеся, що ви маєте надійні паролі для всіх ваших облікових записів.

 Що робить пароль надійним або ненадійним?

Доступні до замовлення нові IP-телефони з гігабітним мережевим інтерфейсом GXP1630 від компанії Grandstream.

Новинка являє собою потужний IP-телефон для малого та середнього бізнесу. Модель працює під управлінням операційної системи Linux. Однією з родзинок моделі є наявність двох комутованих гігабітних мережевих портів з вбудованою підтримкою PoE для живлення телефону та забезпечення мережевого підключення.

Важливим фактором успішності життєдіяльності підприємства є наявність зручних, надійних і швидких засобів обміну і передачі інформації. В IT інфраструктурі підприємства з цими завданнями може впоратися електронна пошта.

На сьогоднішній день існує безліч способів організації електронного листування співробітників підприємства між собою і з контрагентами. Можна просто-напросто використовувати електронну поштову скриньку, зареєстровану в будь-якому з безкоштовних поштових сервісів типу Gmail від Google або Freemail від UKR.net. Тоді всі ваші листи будуть відправлятися з ящика типу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., і цей же ящик ви будете вказувати у всіх контактних даних підприємства (на веб-сайті, на візитках, рекламних буклетах і т.п.). Але, погодьтеся, виглядає це вельми несолідно як для організації.

Шановні колеги / партнери,

За інформацією, яка отримана від "Майкрософт Україна", повідомляємо вам, що в мережі розсилаються повідомлення нібито від Служби Безпеки України із закликом негайно встановити патч, який ніби-то закриває уразливість у програмному забезпеченні Microsoft Office. При цьому лист містить посилання на файл, який знаходиться на сторонньому сайті. Завантаження цього файлу призводить до виведення з ладу операційної системи. Просимо вас ні в якому разі не переходити за посиланням і не встановлювати файл.

На превеликий жаль, часто доводиться стикатися з нерозумінням різниці між такими спеціальностями як Програміст і Системний адміністратор. Хоча, насправді, це два діаметрально-протилежні види фахівців з різними завданнями, знаннями та навичками.

Часто вважають, що піратство стосується тільки довільного копіювання програмного забезпечення (ПЗ). Можливо, це дійсно одна з найпоширеніших форм піратства, але вона не єдина. Існують і інші типи піратства, про які слід знати вам і вашій організації.

Можливо, справа в неповних звітах про встановлене ПЗ?

МВС повідомляє, що відповідно до законодавства на території держави заборонено використання неліцензійного програмного забезпечення, тобто такого , яке офіційно не поширювалося правовласником або на використання якого правовласником не представлено відповідний дозвіл.

Приєднуйтесь до нас у Facebook