Наш блог

Важливим фактором успішності життєдіяльності підприємства є наявність зручних, надійних і швидких засобів обміну і передачі інформації. В IT інфраструктурі підприємства з цими завданнями може впоратися електронна пошта.

На сьогоднішній день існує безліч способів організації електронного листування співробітників підприємства між собою і з контрагентами. Можна просто-напросто використовувати електронну поштову скриньку, зареєстровану в будь-якому з безкоштовних поштових сервісів типу Gmail від Google або Freemail від UKR.net. Тоді всі ваші листи будуть відправлятися з ящика типу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., і цей же ящик ви будете вказувати у всіх контактних даних підприємства (на веб-сайті, на візитках, рекламних буклетах і т.п.). Але, погодьтеся, виглядає це вельми несолідно як для організації.

Цей же спосіб можна трохи вдосконалити, приєднавши, наприклад, доменне ім'я сайту вашої організації до електронної пошти. В результаті чого можна отримати корпоративні електронні скриньки виду Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.. Наприклад, таку можливість надає Google, але для цього необхідно придбати корпоративні поштові аккаунти для кожного співробітника, які коштують близько $50 на рік.

Який би варіант організації пошти на безкоштовних або платних зовнішніх поштових серверах ви не обрали, ви повинні пам'ятати декілька моментів:

 • Все ваше листування буде зберігатися не у вас (або не тільки у вас), а на серверах Google або UKR.net або будь-якого іншого зовнішнього поштового сервісу, який ви виберете.
 • Що-небудь змінити або з'ясувати з налалаштувань поштового серверу, спам-фільтрам і т.п. можна буде тільки, звернувшись до служби технічної підтримки поштового сервісу, що використовується.
 • У вас буде тільки той набір інструментів для управління вашою поштою, який є в обраному поштовому сервісі. Що-небудь додати/видалити або змінити можливості немає.

Якщо ж вам необхідно мати повний контроль і управління над корпоративною електронною поштою, тоді слід використовувати власний корпоративний поштовий сервер підприємства. Фізично він може перебувати як на території вашого підприємства, так і на технічному майданчику хостера або інтернет провайдера, всередині країни або навіть за її межами. Основний сенс полягає в тому, що це ваш поштовий сервер (фізичний або віртуальний), до якого у вас є повний доступ.

Основні переваги корпоративного поштового серверу:

 1. Корпоративний поштовий сервер забезпечує гарантію цілісності та конфіденційність поштового листування, антивірусний контроль, захист від спаму, блокування забороненого вмісту листування за допомогою застосування корпоративних політик інформаційної безпеки; дозволяє виключити несанкціонований доступ до пошти, а також запобігти небажаному або умисному видаленню листів співробітниками.
 2. Легкість в оновленні, розгортанні і адмініструванні.
 3. Висока надійність і продуктивність.
 4. Можливість архівації і швидкого відновлення пошти.
 5. Можливість безпечного віддаленого доступу співробітника до електронної пошти.
 6. Корпоративний поштовий сервер є елементом IT інфраструктури всього підприємства і ефективно інтегрується з іншими інфраструктурними рішеннями.

Для створення корпоративного поштового сервера підприємства використовують наступні програмні продукти:

 • Microsoft Exchange Server
 • Kerio MailServer
 • SquirrelMail (FreeBSD+EXIM+CyrusIMAP+ SquirrelMail)
 • OpenExchange та ін.

Безумовно у власного корпоративного поштового серверу є і свої недоліки. Наприклад, хтось повинен займатися його адмініструванням, може знадобитися платне програмне забезпечення, обладнання, або ж оплата технічного майданчика, або "хмари", в якому він буде налаштований. Але якщо ключовими завданнями є безпека, збереження і керованість корпоративною поштою, то переваги власного поштового серверу очевидні.

_________

Компанія ВІТАЙМ ГРУП надає послуги з налаштування серверів, обслуговування серверів корпоративного призначення.

Приєднуйтесь до нас у Facebook