Наш блог

МВС повідомляє, що відповідно до законодавства на території держави заборонено використання неліцензійного програмного забезпечення, тобто такого , яке офіційно не поширювалося правовласником або на використання якого правовласником не представлено відповідний дозвіл.

Враховуючи вищевикладене, слід зазначити, що спосіб налаштування комп'ютерної техніки для використання комп'ютерних програм не має істотного значення, оскільки в будь-якому випадку програмне забезпечення, яке відтворюється (використовується), повинно мати відповідну ліцензію або повинен бути договір з правовласником або його офіційним представником виключно на ту кількість комп'ютерної техніки, на якій відбувається відтворення відповідних комп'ютерних програм. Однак, українським законодавством не передбачено обов'язок для вітчизняних підприємців перевіряти наявність ліцензій у іноземного контрагента.

У свою чергу Держслужба інтелектуальної власності повідомила, що суб'єкти господарювання мають право взяти в оренду програмне забезпечення, виконавши вказані в ліцензії умови на право використання програмного забезпечення.

Лист МВС від 26.09.13 р № 37/2755 та лист Держслужби інтелектуальної власності від 03.10.13 р № 1-15 / 7615.

Приєднуйтесь до нас у Facebook