Наш блог

На превеликий жаль, часто доводиться стикатися з нерозумінням різниці між такими спеціальностями як Програміст і Системний адміністратор. Хоча, насправді, це два діаметрально-протилежні види фахівців з різними завданнями, знаннями та навичками.

Так у чому ж відмінність?

Системний адміністратор - це фахівець, який відповідає за безперебійну роботу локальних мереж підприємства, серверів, мережевих пристроїв, персональних комп'ютерів, принтерів, факсів, сканерів, копірів та іншої електронної техніки, а також здійснює технічну підтримку користувачів. Іншими словами - це співробітник, посадові обов'язки якого передбачають забезпечення штатної роботи парку комп'ютерної техніки, мережі та програмного забезпечення в організації.
Інші назви: сисадмін (sysadmin), нерідко просто адмін, системщик.

Програміст - фахівець, що займається написанням програмного забезпечення, тобто програмуванням. Все програмне забезпечення, з яким Ви працюєте щодня, створене саме програмістами.

Таким чином,

  • якщо Вам необхідно встановити операційну систему, налаштувати локальну мережу та Інтернет, почистити комп'ютер від вірусів і т.п., то Вам слід звернутися до системного адміністратора
  • якщо Вам необхідно написати яку-небудь обробку для 1С, розробити веб-сайт, створити спеціалізовану програму для Вашого бізнесу, то Вам слід звернутися до програміста.

Вас також може зацікавити

Приєднуйтесь до нас у Facebook