Наш блог

Часто вважають, що піратство стосується тільки довільного копіювання програмного забезпечення (ПЗ). Можливо, це дійсно одна з найпоширеніших форм піратства, але вона не єдина. Існують і інші типи піратства, про які слід знати вам і вашій організації.

Можливо, справа в неповних звітах про встановлене ПЗ?

Сценарій
Комп'ютери, програми та співробітники прибувають і убувають. Через це у вашій компанії виникли проблеми з точним урахуванням кількості встановленого ПЗ і контролем доступу до носіїв ПЗ.

Факти
Найпоширенішою формою піратства є копії, зроблені користувачами або підприємствами. Ця ситуація виникає, коли в організації роблять копії ПЗ для Піратствовикористання співробітниками в офісі або для розповсюдження за межами робочого місця, причому кількість копій або встановлень перевищує кількість наявних ліцензій на відповідне ПЗ.

Ви впевнені в автентичності встановленого ПЗ?

Сценарій
Ви нещодавно придбали новий ПК у надійного, на перший погляд, продавця. Це була дуже вигідна угода - на ПК було попередньо встановлено ряд програм.

Факти
Завантаження з жорсткого диска - поширена практика нечесних збирачів систем. Це відбувається, коли ПК продаються з встановленим ПЗ і замовник не отримує оригінальних справжніх носіїв і документації. Таким чином, вони залишаються без підтвердження права власності і без ліцензованого належним чином ПЗ.

Ви купуєте незаконне ПЗ?

Сценарій
Знайомий продає ПЗ зі знижкою. Ціна здається прийнятною, а вам потрібні програми - тому ви їх купуєте.

Факти
Виготовлення контрафактного ПЗ - великомасштабне комп'ютерне піратство. Це нелегальне виготовлення копій ПЗ і його упаковок (часто організованими злочинними групами), які поширюються під виглядом справжнього продукту. Виготовлення контрафактного ПЗ може бути вельми витонченим, включаючи імітацію упаковки, емблем та елементів захисту від підробок. Воно також може бути нескладним, включаючи запис ПЗ на компакт - диски з неякісними або рукописними обкладинками.

Чи працюєте ви з авторизованим дилером програмного забезпечення?

Сценарій
Ви нещодавно придбали ліцензію на ПЗ у вашого дилера. На упаковці написано «Не для перепродажу», але ви думаєте, що до вас це не стосується.

Факти
Порушення в каналах продажів відбуваються у випадку, коли ПЗ, поширювалося зі спеціальною знижкою і на спеціальних умовах (наприклад, у складі великого пакета ліцензій або призначене тільки для постачальників систем, освітніх чи державних установ), передається тим, хто не є власником таких ліцензій або не має на них права. Пошукайте на коробці позначку «Ціна для освітніх установ», «Не для перепродажу» або «Не для роздрібного продажу і OEM- дистрибуції».

Чи варто купувати ПЗ через Інтернет?

Сценарій
В Інтернеті доступна безліч привабливих пропозицій ПЗ. Багато здаються цілком законними, а ціни неймовірно низькими. Ви робите покупку, хоча не впевнені в надійності продавця. Ви отримуєте поштою ПЗ, але воно не відповідає тому, що ви очікували.

Факти
Інтернет-піратство розвивається, і останні дослідження показали, що більше 60% всього ПЗ, що продається через веб-сайти інтернет-аукціонів, є контрафактним і що понад 90% продається з порушеннями ліцензійної угоди видавця. В Інтернеті дуже поширене нелегальне копіювання або розповсюдження неліцензійного ПЗ. Інтернет часто використовується для рекламування, пропозиції придбання або поширення піратського ПЗ. Якщо ціни неймовірно низькі або продавці не бажають повідомляти свою фізичну адресу або не пропонують можливість повернути товар, яким ви не задоволені, це повинно викликати підозру.

Якщо вам знайомі будь-які з цих сценаріїв і ви турбуєтеся про піратство у вашій організації, виконайте короткий тест «Чи підпадаєте ви під ризик?» (Розміщений нижче по тексту). Це допоможе визначити ситуацію з ліцензуванням у вашій організації.

Чи підпадаєте ви під ризик?

Хочете знати, наскільки висока ймовірність, що у вашій компанії використовується неліцензійне або піратське ПЗ?

Щоб оцінити ступінь ризику, дайте відповідь на наступні питання.

□ Так □ Ні знаєте ви точну кількість використовуваних у вашій організації настільних і переносних комп'ютерів і серверів?

□ Так □ Ні Чи є у вас ліцензії на всі програмні продукти, встановлені на цих настільних і переносних комп'ютерах і серверах?

□ Так □ Ні Чи впевнені ви, що співробітники компанії не робили незаконні копії ПЗ?

□ Так □ Ні Чи ПЗ, встановлене на настільних і переносних комп'ютерах і серверах, було придбано у надійних продавців?

□ Так □ Ні Чи є у вашій організації зафіксована письмово політика копіювання ПЗ і / або придбання ліцензій на ПЗ?

Якщо ви відповіли «Ні» на будь-який з цих питань або не впевнені в будь - яких відповідях, то вам необхідно більш ретельно проаналізувати ситуацію з програмним забезпеченням у вашій організації.

Приєднуйтесь до нас у Facebook