Наш блог

З виходом операційної системи Windows 8 швидко поширилася думка про те, що відтепер можна купувати так звані ліцензії для збирачів ПК (більш відомі як OEM або OEI) для особистого та комерційного використання окремо від нового комп'ютера. Але чи так це насправді. Пропонуємо розібратися.

Корпорація Microsoft дійсно трохи "пом'якшила" політику ліцензування по відношенню до ОЕМ. Продукт для постачальників систем можна використовувати:

  • в якості операційної системи на ПК, який збирається для особистого використання;
  • в якості операційної системи, що працює або на віртуальній машині або в якості додаткової операційної системи на окремому розділі.

Але тут є кілька дуже важливих обмежень, про які забувають згадати при продажу дуже багато продавців. У всіх документах з ліцензування Windows 8, в тому числі і на упаковці Windows 8 OEM, чітко написано наступне:

Продукт для постачальників систем (Windows 8 OEM) НЕ МОЖНА використовувати:

  • для ліцензування більше п'яти копій програмного забезпечення (в цілому) для комерційного використання;
  • для легалізації НЕ справжньої операційної системи Windows;
  • в якості ліцензії на оновлення для існуючої базової операційної системи Windows.

Іншими словами, якщо у вас на підприємстві більше 5 комп'ютерів, то у вас немає легального права купувати Windows 8 OEM окремо від нового комп'ютера. Більше того, для підтвердження ліцензійності ваших операційних систем в майбутньому, вам, найімовірніше, будуть потрібні документи, що підтверджують придбання (рахунок, видаткова накладна тощо), тому обов'язково стежте за тим, щоб придбані  вами ПК і Windows OEM були вказані в одному документі (або в різних документах, але однією датою відвантаження і від одного постачальника). Інакше ви ризикуєте, що ващі операційні системи будуть визнані нелегально отриманими і нелегально використовуються. До чого це може призвести читайте в нашій статті - Відповідальність за використання неліцензійного програмного забезпечення.

Також не забувайте про те, чому Windows OEM трохи дешевше, ніж звичайна коробочна поставка або електронна ліцензія - тому що у вартість Windows OEM не входить підтримка корпорації Microsoft і всі подальші зобов'язання щодо підтримки перекладаються на збирача ПК.

Бажаємо вам величезного везіння у всьому! І ліцензуйтеся правильно.

Приєднуйтесь до нас у Facebook