Чи можна довірити сторонній організації IT-інфраструктуру підприємства
[кейс]

За 15 років обслуговування різноманітних ІТ інфраструктур підприємств, нам періодично доводилося чути фразу:

“Ми краще візьмемо сисадміна в штат. Його ми хоча б зможемо повністю контролювати.”

Проблема в тому, що якого талановитого системного адміністратора компанія б не найняла, навряд чи він однаково добре розбирається в усіх потрібних бізнесу IT питаннях. У такому разі варто наймати цілий відділок спеціалістів, але це доволі дорого.

Стосовно довіри хочемо поділитися історією, яка трапилася з одним з наших клієнтів

Якось нас покликали взяти участь у тендері з вибору підрядника з обслуговування комп’ютерів і серверів однієї харківської логічтисної компанії.
В процесі спілкування з керівником виявилося, що вони хочуть замінити штатного сисадміна на аутсорсингову компанію через недобропорядність найманця.

В чому була проблема

Тендер ми виграли, після чого необхідно було почати процес передачі паролів та доступів. Але поточний спеціаліст не був налаштований співпрацювати й відповідав керівництву щось на кшталт: “Та куди ви від мене подінетесь, у мене єдиного всі доступи до ваших серверів.”

Що зробив штатний сисадмін

Отримати паролі за допомогою деяких технічних маніпуляцій наші спеціалісти змогли.
Але згодом виявилося що доменне ім’я, до якого були прив’язані корпоративна пошта та сайт зареєстровані не на підприємство, а на цього сисадміна.
Ображений співробітник після звільнення не придумав нічого кращого, як розмістити на цьому домені порносайт. Ми ще довго вели перемовини з хостером, на серверах якого було розміщено сайт, щоб його прибрали. Це нам теж вдалося.

Чому аутсорсинг ІТ послуг вирішує цю проблему

На наш погляд, ця історія, як і десятки подібних, красномовно доводить, що повний контроль над діями та намірами найманого працівника – це ілюзія.
При цьому стороння організація-аутсорсер, навряд би вчинила таке, ризикуючи своєю репутацією.
До того ж договори з обслуговування, принаймні наші, містять детальну інформацію з приводу наслідків з порушення умов конфіденційності. Як правило, юридична відповідальність у цих договорах значно більша, ніж та, яка є в трудових договорах зі співробітниками.

Ну і найголовніше, якщо співпраця між підрядником та замовником побудована на взаємовигідних умовах, послуги системного адміністратора за принципом аутсорсингу ІТ послуг – це найбільш ефективний і безпечний варіант. До того ж, аутсорсеру вигідно зробити все можливе, щоб компанія-клієнт ставала більш прибутковою, адже це спричинить і його фінансові успіхи.    Хочете отримати безкоштовну консультацію спеціаліста? Напишіть нам.