З чим до нас звернувся клієнт
“Допоможіть нам з сервером. У нас зникли всі дані”, – саме з такими словами звернувся до нас власник однієї з харківських типографій. В процесі аудиту наші інженери виявили, що хтось сторонній отримав доступ до цього серверу та заархівував більшість файлів та баз даних. На архів встановив пароль та додав текстовий файл з реквізитами, куди перерахувати гроші, щоб його отримати.
Як ми розв’язали цю проблему
Цій типографії дуже пощастило, що зловмисник виявився не досвідченим і не реалізував свій план в повному обсязі. Проте все ж змусив власника понервувати, виявивши настільки серйозну проблему із безпекою даних бізнесу.
Наші інженери не тільки змогли відновити всі файли, а й встановили, яким саме чином і звідки зловмисник отримав доступ до корпоративного сервера. Якщо коротко, то все було як в поганому прикладі: не надійний пароль в одного з користувачів та відкриті “у світ” мережеві порти.
Що було далі
Після виявлення та усунення проблеми ми надали компанії, як вдосконалити їх інформаційну безпеку та запропонували план резервного копіювання та зберігання даних.
Для чого здійснюють резервне копіювання даних
Як видно з нашого кейсу, резервне копіювання або бекап (backup) – це надзвичайно важливий процес для захисту від втрати інформації внаслідок випадкового видалення, пошкодження файлів або кібератак.
З метою забезпечення максимальної безпеки та надійності інформації, ми рекомендуємо використовувати хмарне сховище, яке автоматично створює резервні копії даних і забезпечує доступ до них з будь-якого місця з Інтернет-з’єднанням.
Якщо вашому бізнесу потрібна допомога з вибором надійного хмарного сховища та послуги з міграції у хмарне середовище, звертайтеся до спеціалістів компанії V-TIME group.